Pracovní tipy pro venčení a hlídání psů a koček

Robeeto je online tržiště služeb, které propojuje nabídku s poptávkou. Je to výjimečná příležitost jak si přivydělat peníze ke studiu, k mateřské dovolené, k důchodu ale také k vašemu současnému zaměstnání. Rovněž nabízí příležitosti pro ty, kteří hledají určitou službu ve svém okolí – od doučování až po zednické práce.   

Registrovali jste se na naší platformě, vyplnili si profil a přišla vám vaše první poptávka na hlídání domácího mazlíčka? Předem, gratulujeme k vaší první zakázce a doufáme, že jich bude víc a víc a vy si vyděláte hezké peníze do plusu. 

Abychom vám ulehčily mnohdy nelehké začátky, níže popisujeme pár tipů, které doporučujeme přečíst před vaší první brigádou hlídání psů. 

 

Chtějte vědět o zvířeti všechny informace 

Hlídat nebo venčit psy, kočky není tak náročné jako hlídat děti, a proto je tento přivýdělek vhodný i pro mladší studenty, kteří mají kladný vztah ke čtyřnohým chlupáčům. Přesto, pořád jsou to živé bytosti a mají také určité potřeby – proto při příležitosti první schůzky se informujte ohledně všeho, co se týká zvířete. 

Nemoci? Alergie? Léky? 
Strava – jaká, kolikrát denně? Může dostávat pamlsky?
Čeho se bojí? Co nemá rád? Co ho dráždí?
Je zvyklý na děti? 
Nosí náhubek? 
Zvyká si lehce na cizí lidi? 
Venčí se na volno nebo s vodítkem?
Jak se snáší s ostatními psy (pes x fena)? 
Jak se snáší s jinými zvířaty? 
Má rád dlouhé procházky? 
Oblíbené místo – kam chodit s ním na procházky? 
Jaké místo naopak nemá rád?
Povahové rysy? Je společenský x samotářský, výbušný, lenivý..?
Ovládá základní povely? Jaké všechny povely zvládá? 
Jak ho trestáte? Co na něj platí / neplatí? 
Co smí a co nesmí? (do postele, apod.) 

Nemocný pes nebo kočka a zodpovědnost

Pokud máte hlídat nebo venčit nemocné zvíře – ať už se jedná o psa, nebo kočku, je s tím spojená určitá zodpovědnost. Starali jste se již někdy o nemocné zvíře? Víte, jak se v určitých situacích zachovat? 

Pokud jsou vaše odpovědi ne, raději se vzdejte této zakázky. Určitě nedoporučujeme mladším studentům starost o nemocného psa anebo kočku. Pokud přesto přistoupíte k této zodpovědnosti, v případě nenadálých situací byste měli být mobilní – dopravit nemocného k veterináři. Pokud jste odpověděli ano, informujte se o všech důležitých aspektech u majitele. 

Pokud hlídáte zvíře na pár dnů (kdy majitelé nejsou přítomni) vyžádejte si kontakt na veterináře, u kterého je zvíře zaregistrované. 

Číslo na veterináře byste si měli vzít v rámci dlouhodobějšího hlídání i když zvíře nemocné není. Je to pro případ, kdyby snědl něco, co nemá, zaběhne kost, a podobné.

Respektujte výchovu majitele

Abyste předešli možným sporům, respektujte přání majitelé. Nedávejte psovi nebo kočce jídlo, které má zakázané, nepouštějte ho do místností, které má zakázané a všeobecně dodržujte výchovu zvířete.

Pokud si nejste něčím jistí, zeptejte se majitele. Doporučujeme mít uložené telefonní číslo pro případ, kdy potřebujete rychlé informace. 

 

Foťte 🙂

Jste s pejskem na procházce? Kočka vám spokojeně přede na klíně? Vyfoťte se! Čím více toho ukážete, tím více možností k přivýdělku dostanete. Na vašem profilu máte sekci fotogalerie a videa. Využijte tuto platformu pro propagaci a získejte více zakázek. 

 

Spokojených maminek, studentů, důchodců a pracujících, kteří si přivydělávají díky tomu, co je baví

Služeb na jednom místě - každý si vybere oblast, která ho baví