Pracovní tipy pro úklid

Robeeto je online tržiště služeb, které propojuje nabídku s poptávkou. Je to výjimečná příležitost jak si přivydělat peníze ke studiu, k mateřské dovolené, k důchodu ale také k vašemu současnému zaměstnání. Rovněž nabízí příležitosti pro ty, kteří hledají určitou službu ve svém okolí – od doučování až po zednické práce.   

Hledali jste spolehlivý přivýdělek, zaregistrovali jste se na největším tržišti propojující nabídku s poptávkou a čeká vás vaše první zakázka v úklidu bytu, domu či kanceláře? 

Předně, jsme moc rádi, že jste začali si vydělávat u nás a že se poptávky po úklidu jenom hrnou. Přinášíme vám pár užitečných tipů a rad na začátek. 

 

Respektujte majitelovo soukromí

Uklízíte byt, dům či kancelář? V tom případě přijdete do styku s mnoha soukromými věcmi majitele objektu. To soukromí byste měli maximálně respektovat. 

Nevyhazujte žádné papíry, byť se vám zdají nepotřebné. Pokud máte majitele, vašeho klienta, poblíž, vždy se zeptejte jak máte s určitou věcí naložit. Nedělejte rozhodnutí sami za sebe. 

Nešacujte. Dá se pochopit, že my lidi jsme bytosti velice zvědavé, ale tuto touhu bychom měli v určitých situacích potlačit. Nechoďte do místností, které nejsou plánované k úklidu, respektujte rovněž přání zákazníka, pokud vám nedovolí vstup do určité místnosti. 

Vyjasněte si pracovní postupy 

První, a víceméně seznamovací schůzka se bude nejspíše nést v duchu vyjasnění si pracovních postupů. Před tím, než si vás zákazník objednal díky naší platformě byl seznámen s vaší hodinovou sazbou. Tyto peníze proplatil na náš účet, kde pro vás držíme peníze k vyplacení po zakázce. Zde tedy odpadá starosti s (ne)dorozuměním ohledně výplaty. 

Dále byste si měli ujasnit, zda-li je potřeba, abyste si přinesli vlastní prostředky (doporučujeme myslet na toto i při vytvoření vašeho profilu – pokud disponujete vlastními prostředky, měli byste adekvátně navýšit cenu), anebo jestli budete disponovat uklízecími prostředky zákazníka

Ujasněte si čas, za který má být úklid proveden tak, abyste vy stíhali bez újmy a aby zákazník byl spokojený. 

Zejména ženy mají již své zavedené postupy a zřejmě i v případě vaší zákaznice to nebude jinak. Vysvětlí vám jakým způsobem a co uklízet. 

Pokud vám není něco jasné – ptejte se. Chtějte vědět všechny informace, aby nedošlo k nějakým nesrovnalostem a dohadům.

Spokojenost? Chtějte recenzi

Máte úklid za sebou a zákazník byl s vámi velice spokojený? Nyní je čas ho požádat o referenci na vašem profilu. My žádáme vyjádření zákazníka do 2 dnů od provedení zakázky, abychom věděli, zda vše proběhlo v pořádku, bez reklamace – po této lhůtě vám připíšeme vaše vydělané peníze na váš účet – tzv. kredity, které si můžete kdykoliv nechat vyplatit na bankovní účet. 

Trvejte na sepsání recenze – je to skvělá vizitka pro vás, která vám přinese další a další peníze navíc! Díky pozitivním referencím se váš profil bude zobrazovat výše ve výsledcích vyhledávání. 

Spokojenost? Udržujte vztahy

Vracející se spokojení zákazníci je to, co chcete. Mít vybudovanou pevnou základnu znamená, že se o vás časem díky ústnímu doporučení dozví široké okolí. Pokud to nyní máte jako svůj přivýdělek k mateřské, ke studiu, k důchodu anebo k práci – je možné, že časem se uklízení domácností stane váš hlavní zdroj příjmu a přijdete si na velmi hezké peníze. 

Předání klíčů – velká zodpovědnost

Po určitém čase si nejspíše vybudujete navzájem důvěru a klient vás nechá uklízet v jeho domě či bytě bez jeho přítomnosti. Zde nastává k předávání klíčů. Neberte to na lehkou váhu, je to velmi velká zodpovědnost – za kterou ale můžete být velmi rádi, zákazník vám věří. 

Nezapomeňte ovšem sepsat Předávací protokol. Udělejte dvě kopie – jednu pro vás, jednu pro osobu, která vám klíče předává. 

Předávací protokol

Protokol o převzetí klíčů za účelem ………………………………………………
Předávající (zákazník)
Jméno a příjmení: …………………………………,
Trvalé bydliště: ……………..………………………,
Rodné číslo: ………………………………….………,
Číslo OP: ……………………………………………….

dále jen „Předávající“, na straně jedné

a

Přebírající (pracant
Jméno a příjmení: …………………………………,
Trvalé bydliště: ……………………..………………,
Rodné číslo: ……………………………….…………,
Číslo OP: ……………………………………..….…….

dále jen „Přebírající“, na straně druhé

Předmět předání
Dnešního dne, přebral Přebírající od Předávajícího následující:

Klíče od……………………………………

Pracant souhlasí s podmínkami:

………………………………………………..

V …………………………… dne ……………………… Přebírající
V …………………………… dne ……………………… Předávající

Spokojených maminek, studentů, důchodců a pracujících, kteří si přivydělávají díky tomu, co je baví

Služeb na jednom místě - každý si vybere oblast, která ho baví