Jak si vytvořit profil a začít vydělávat?

Robeeto je online tržiště služeb, které propojuje nabídku s poptávkou. Je to výjimečná příležitost jak si přivydělat peníze ke studiu, k mateřské dovolené, k důchodu ale také k vašemu současnému zaměstnání. Rovněž nabízí příležitosti pro ty, kteří hledají určitou službu ve svém okolí – od doučování až po zednické práce.   

Založení profilu na stránce je velice snadné a intuitivní. Můžete se přihlásit také pomocí vašeho Facebook profilu anebo Google profilu. Níže si popíšeme jednotlivé kroky registrace a vyplnění profilu:

 

1) Úvodní strana registrace

Úvodní strana Robeeto slouží k registraci a následnému přihlášení. Máte na výběr zda-li chcete nabízet služby, anebo zadat poptávku. Pokud máte zájem jak o přivýdělek (nabídka), tak o zadání přivýdělku někomu jinému (poptávka), lze to jednoduše provést z jednoho profilu.

Pokud máte vytvořený profil jako nabízející, v profilu máte možnost vytvoření poptávky. Není nutné si zakládat zvlášť profil.

 

Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti 

Na hlavní straně máte možnost vytvořit profil jako poptávající (hledající pracanta) a nabízející (pracant). V případě, že hledáte přivýdělek, klikněte na získat zakázky, anebo v pravém horním rohu registrace

Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti 

Po kliknutí na na registraci vás to přesměruje k samotnému oknu registrace. Můžete se připojit pomocí Facebook anebo Google profilu. Pokud nechcete využít tyto možnosti, registrujte se pomocí vašeho e-mailu, který následně potvrďte

 

 

2) Vyplnění oblasti přivýdělku

Po úspěšné registraci (nezapomeňte potvrdit účet na vašem e-mailu, který jste zadali při registraci) vás to nasměřuje na samotné nastavení profilu. Věnujte této části, stejně tak jako samotnému vyplnění profilu, který si popíšeme níže, dostatek času. 

 

Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti 

Dalším krokem je vybrání kategorie přivýdělku. Dále budete nasměřování na jednotlivé podkategorie. Pokud máte zájem např. o přivýdělek venčení psů, ale zároveň rádi píšete lifestylové články, je možné vytvořit profil na obě možnosti (ale klidně i na 10). Jako prvním krokem si vyberte jeden přivýdělek a v dalším nastavení profilu poté můžete založit další profil.  

Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti 

Dále si vyberte již ze zmíněných podkategorií. Na výběr máte možností. Vyplnit musíte alespoň jednu. Dále klikněte na pokračovat.

Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti

Posledním, třetím krokem, je vyplnění podrobností o vás. Silně doporučujeme přidat i vaší fotografii. Přečtete si článek o tom, proč je fotografie na profilu důležitá a další užitečné tipy.

Dále vyplňte všechna pole (datum narození nebude nikdy zveřejněno! Telefonní číslo nebude veřejné, až do doby uzavření zakázky, pokud si sami budete přát).

Uvádějte přesnou adresu i s č.p. – důležité zejména pro přivýdělek, kdy je nutné, aby zákazník přišel k vám. Dále uveďte zda máte nebo nemáte živnostenský list a klikněte na dokončit.

 

 

3) Vyplnění osobního profilu

Jedna z nejdůležitějších částí je vyplnění osobního profilu. Podrobněji se věnujeme tipům v dalších článcích.

 

Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti 

U vašeho profilu (fotografie) vpravo nahoře klikněte na šipku a vyberte možnost Mé profily. Zde vidíte všechny vaše profily – pokud máte zájem nabízet další službu a tím zvýšit šance si přivydělat více peněz, klikněte na Vytvořit nový profil

My se nyní podíváme na úpravu vašeho stávajícího profilu. Klikněte na Upravit profil.

Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti 

Dostáváme se přímo do profilu. Červeným označením jsou vyznačené oblasti, které můžete změnit (profilové foto) a které byste měli nastavit (délka praxe, ochota dojíždění, cena za km, vzdělání). 

Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti

Nejdůležitější části ve vašem profilu je část O mně – čím více se popíšete, vaší praxi, práci, tím se vám zvyšuje šance na získání zakázky. Věnujte vyplnění dostatek času.

Volné termíny – nastavte si kalendář, kdy jste k dispozici. Poloha – díky Google maps vás mohou najít lidé ve vašem okolí, proto uvádějte vždy reálnou polohu.

Fotogalerie – jste kosmetička? Líčíte? Fotíte? Stavíte? Rekonstruujete a jinak opravujete? Lidé ocení, když vidí vaší práci ihned, zvyšte si šance přivydělat si více.

Správnému vyplnění profilu se věnujeme v dalších článcích.  

 

 

4) Vyplňte bankovní účet, na který máte být vyplácení

U vašeho profilu vidíte sekci kredity. Ty se vám nasčítávají po každé uzavřené a oddělené zakázce. Robeeto funguje na principu, který vám zabezpečí to, že za svou práci dostanete vždy zaplaceno. Proto poptávající, který si objedná vaší službu, zaplatí částku ještě před započetím práce přímo Robeetu, který peníze k vyplacení má k úschově.  

 

Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti 

Po oddělání zakázky má poptávající pár dnů na vyjádření spokojenosti, poté Robeeto uvolní peníze vám a přičtou se vám kredity. Kredity si kdykoliv můžete nechat vyplatit všechny, anebo určitou část. Tyto kredity můžete využít dále na nákup služby, pokud byste měli zájem. 

Pokud máte zájem o vyplácení, vyplácí se pouze na bankovní účet. V nynější době je to jediná možnost vyplácení. Proto v profilu Můj účet doplňte číslo bankovního účtu.

 

 

5) Jste nyní zaneprázdnění? Uzavřete dočasně svůj profil 

Přivyděláváte si na mateřské dovolené, a onemocnělo vám dítě? Studujete, a nyní nemáte čas na žádnou brigádu kvůli zkouškovému období? Jste pracující, ale zrovna jste nemocní, anebo na služební cestě?

Ať už jste v jakékoliv situaci, která zabraňuje v pokračování nabízení služeb, můžete svůj profil zneaktivnit. Profil vám pořád zůstává, pouze se zneviditelní pro poptávající. Kdykoliv si ho můžete opět aktivovat

 

Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti 

Dostaňte se na sekci Mé profily a klikněte na posuvné zelené tlačítko Aktivní. Po kliknutí se změní na šedé Neaktivní. Kdykoliv můžete opět zaktivovat váš profil, ten vám pořád zůstává beze změny. 

 

 

Jednoduché nastavení profilu pro každého

Celá cesta od registrace až vyplnění profilu je snadná a intuitivní. Není potřeba se toho bát, ani pokud s počítačem si moc nerozumíte. Pokud byste měli jakékoliv otázky, napište na podporu, kde vám rádi cokoliv vysvětlí a s čímkoliv pomohou.