5 tipů jak vytunit profil a vydělat více peněz

Robeeto je online tržiště služeb, které propojuje nabídku s poptávkou. Je to výjimečná příležitost jak si přivydělat peníze ke studiu, k mateřské dovolené, k důchodu ale také k vašemu současnému zaměstnání. Rovněž nabízí příležitosti pro ty, kteří hledají určitou službu ve svém okolí – od doučování až po zednické práce.   

V minulém článku jsme psali o tom, jak se zaregistrovat a vytvořit profil.

Nabízíme platformu, která vám může usnadnit život. I vy jste již unavení ze všech těch podvodů jako je kompletace tužek, hraček z domova? Už vás nebaví (zejména) na facebooku číst ,,ověřené” přivýdělky z domova s kosmetickými firmami, kde musíte hledat pod sebe lidi a nabízet něco, čemu sami nevěříte? A co ty všechny podivné brigády vyplňování dotazníků nebo klikání na reklamy?

Víme, že situace, kdy dochází peníze jsou velmi stresové a proto se nejeden uchýlí ke každé možnosti, která se nabízí. Mnohdy jste ale zklamaní, protože nemáte peníze a už ani čas, který jste tím ztratili. 

Díky Robeetu můžete nabízet služby, které vám dělají radost, těší vás a kterým rozumíte. Vybrat si můžete až ze 650 služeb – příležitost si přivydělat je tedy opravdu pro každého.

Ale neobejde se to bez snažení a určité dávky aktivity. Pouze si založit víceméně anonymní profil a čekat na fúru práce je sice pěkná představa, ale nereálná. Tady vám přinášíme 5 tipů jak si vylepšit svůj profil, získat vyšší pozice ve výpisu vyhledávání a tím také více zakázek a peněz.

 

1) Profesionální profilová fotografie 

Chceme anebo ne, je nutné si přiznat, že fotografie hraje velkou roli. Zjistili jsme, že profily s fotografií získávají až o 8x více poptávek, než-li ty bez fotografie.

Pokud si chcete přivydělat tím, co vás baví, je nutné věnovat určitý čas pro to, aby si vás správní lidi s poptávkou našli. Pěknou profesionální fotografií uděláte další krůček k extra penězům.

Nejlépe jsou hodnocené fotografie, kde jde vidět, že to, co nabízíte, děláte rádi a s láskou. Založili jste si profil, protože rádi:

Venčíte a hlídáte psy – je to skvělá a nenáročná brigáda. Ale také velmi žádaná. Vyjděte z davu a ukažte se v objetí čtyřnohých mazlíčků.

Hlídáte děti – opět velmi žádaný přivýdělek. Máte vlastní děti? Hlídáte často děti svých příbuzných? Anebo jste dokonce učitelka v mateřské školce? Ukažte, že děti ve vaší přítomnosti se smějí a jsou rádi.

Doučujete – fotografie s knížkou doučovacího předmětu je na místě. Pokud jste student nabízející doučování, zapomeňte na profilovku z diskotéky :-).

Hodinový manžel – pod tímto se skýtá mnoho služeb. Jste zahradník? Vyfoťte se u své poslední práce na zahradě.

Ať už nabízíte cokoliv z celkem 650 možných služeb, správně vybraná a korespondující fotografie vám může zajistit mnoho poptávek a tím pádem více peněz do vašeho rozpočtu.

Rozhodně nejsou na místě rozmazané fotografie, ani ty z párty, oslav, anebo se sexuálním kontextem. Nenahrávejte společné fotografie s více lidmi.


2) Části O mně věnujte velkou pozornost

Vedle schopnosti odvést skvělou práci je nutné se potencionálním zákazníkům představit. Představte si situaci, kdy hledáte člověka pro hlídání svého dítěte, k doučování středoškoláka z matematiky, pro lehké stavební práce na vašem domě. Jaké informace chcete vědět? Podle čeho se budete rozhodovat?

Hlídáte děti? TAKHLE NE!
Zdravím, mám ráda děti a klidně pohlídám i to vaše. U vás doma nebo u mě. Předem díky za nabídky. S pozdravem Jana.

 

Hlídáte děti? TAKHLE ANO!
Dobrý den,

jmenuji se Jana Nováková, je mi 38 let a vystudovala jsem střední školu ekonomickou. Mám 3 děti – 13 let, 7 let a 4 roky. V současnosti jsem plně žena v domácnosti. Děti jsou můj život a i k těm cizím mám velmi kladný vztah. 
Nyní hlídávám děti mých kamarádek a známých, tato činnost mě naplňuje. Před 5 lety jsem si udělala kurz první pomoci. Děti hlídám od 2 do 10 let, se školáky i včetně domácích úkolů. 
Jsem k dispozici pondělky, středy a čtvrtky vždy od 12h do 20h.
Ve volném čase ráda čtu, podnikám s rodinou výlety a peču. 

Ukažte lidem to, co chtějí vidět a vědět o vás v závislosti na tom, jakou službu nabízíte:
Máte řidičský průkaz? Jste aktivním řidičem?
Máte za sebou kurzy? Vystudovali jste školu, která souvisí s oborem přivýdělku?
Ovládáte dobře počítač? Umíte psát všemi deseti? 
Absolvovali jste různé dobrovolnické práce např. v útulku?
Máte nějakou atestaci? 
Koníčky, které úzce souvisí s činností, kterou nabízíte? 
Máte za sebou nějaké výsledky? Pozitivní recenze z dřívějška? 
Jak moc jste flexibilní? Které dny a čas vám vyhovuje? Kdy naopak ne? 
Kam jste ochotní dojíždět? Jakým způsobem? 

 

3) Pravidelná aktualizace informací

Dodržujte svůj profil aktuální. Pro poptávajícího není nic horšího (pokud opravdu chce zrovna vás pro zakázku), než zjištění, že jste se přestěhovali na druhý konec republiky, anebo to, že již přivýdělek nepotřebujete a není to aktuální. 

Aktualizace polohy – víte například, že následující půlrok budete někde desítky nebo stovky kilometrů daleko od vaší současné polohy? Dejte o tom vědět na svém profilu. Pokud tak neučiníte je možné, že vám proklouznou možné peníze skrz prsty. 

Aktualizace vzdělání a praxe – úspěšně jste zvládli kurz grafiky? Nastoupili jste na pedagogickou fakultu? Postavili jste nový rodinný dům, anebo vyrobili dřevěný nábytek? Začali jste psát pro tisk? Pomohli jste klientce zhubnout 20 kg? 
Cokoliv se týká vašeho přivýdělku sdělte zájemcům. Ukažte, že to, co děláte vás opravdu baví a snažíte se zdokonalovat. 

Dojíždění – pokazilo se vám teď auto? Onemocnělo dítě a musíte být s ním doma? Změňte si informace o dojíždění.

Kalendář volných termínů – čím více budete flexibilní a k dispozici, tím víc nahoře se váš profil bude objevovat u poptávajících. 

Hodinová sazba – poptávající by nejspíše nebyl rád, kdyby se až dodatečně dozvěděl, že jste zdražili své služby. Cena, která je uvedená na vašem profilu je závazná a tu budeme chtít po vašem zákazníkovi proplatit. Pokud se tedy vaše náklady zvýšily, nezapomeňte si aktualizovat i tuto informaci.

 

4) Fotogalerie a videa

Platforma vám přináší jedinečnou možnost vytěžit ze svých schopností maximum a tím získat velké množství zákazníků na svou stranu a vydělat si velmi pěkné peníze. 

Využijte všech možností, které vám Robeeto nabízí a doplňte fotogalerií a pokud je to možné i video. Pokud jste na samotném začátku a nemáte žádnou ukázku, určitě nic nestahujte z internetu. Vyčkejte na první zákazníky a postupně zaplňujte referenčními fotografiemi váš profil. 

Hlídání dětí – děti, které jste hlídali, nebo hlídáte, foto z výletů, procházek.
Venčení a hlídání zvířat – foto se zvířaty, dobrovolnictví, ukázka zázemí pro hlídání.
Psí salón – ukázka zázemí, střihy, mytí.
Úklid – ukažte, že i tahle pro mnoho lidí nepříjemná činnost je pro vás vášeň. 
Doučování – certifikace, kurzy, učebnice využívané při doučování. 
Psaní textů – ukázky vašich článků.
Práce s textem – korektury, vyhodnocení dotazníků, překlady.
Fotografování – …. :-). 
Videa – z akcí, svateb, promo, koláže.
Grafika – …. 🙂
Výživové poradenství – jídelníčky, skladba těla klientů před x po.
Tréninky a cvičení – foto z hodin cvičení, ve fitness. 
Hodinový manžel – upravená zahrada, opravené dveře, nahozené tapety.
Stavba a zedničina – domy, byty, rekonstrukce. 
Pedikůra, manikůra, depilace – foto před a po, přípravky a nástroje, zázemí. 
Kadeřnictví, líčení, kosmetika – zázemí, produkty, nástroje, před a po. 
Masáže – zázemí, produkty, techniky. 

 U video prezentace je nutné nejprve nahrát video na Youtube. Poté zkopírujete odkaz do okénka. 

 

5) Propojte profil se sociálními sítěmi 

Pokud máte svou existující stránku na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instagram anebo LinkedIn, přidejte odkazy na svůj profil a zvyšte svůj zásah nových zákazníků.

Pokud váš přivýdělek se rozroste a zjistíte, že je to, co chcete dělat a do svého zaměstnání se po mateřské nechcete již vrátit, anebo podat výpověď ve stávajícím zaměstnání, sociální sítě v rámci marketingu vám přinesou širší možnosti získání nových zákazníků.

 

 

Spokojených maminek, studentů, důchodců a pracujících, kteří si přivydělávají díky tomu, co je baví

Služeb na jednom místě - každý si vybere oblast, která ho baví